SPORT
19-12-2016, ora 08:26

Poli Iasi a invins Dinamo Bucuresti, scor 3-1

Articol de Cristian Amariei
Poli Iasi a invins Dinamo Bucuresti in ultima partida a zilei de duminica din Liga 1, scor 3-1, in etapa cu numarul 21 a stagiunii 2016/2017, ultima pe anul in curs.

Golurile au fost marcate de Cristea din penalti, Stefanescu si Vasile Gheorghe pentru gazde (ultimul tot din penalti), respectiv Nedelcearu pentru dinamovisti.

Pe un teren inghetat, care a semanat in mare parte cu cel pe care s-a jucat si ASA - Pandurii, o singura repriza insa, Dinamo a inceput mai bine cu gol in minutul 7.

Nedelcearu a punctat la debut dupa o balbaiala a gazdelor, care au gresit la o faza fixa. Egalarea a venit insa nu foarte tarziu, prin Cristea, care a transformat un penalti dictat corect de arbitrul Coltescu, la un fault al lui Romera.

sursa: ziare.com digisport.ro

Tag-uri: Poli Iasi