Liga I: CSMS Iasi - Ceahlaul Piatra Neamt, scor 1-0

STIRI LOCALE

SPORT
18-11-2012, ora 09:04

Articol de Cristian Amariei

Formatia CSMS Iasi a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci din etapa a XVI-a a Ligii I, in care iesenii au ratat un penalti.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Milea, in minutul 49, cu o lovitura cu capul, dupa o centrare din corner.

In minutul 58, Tincu a ratat un penalti acordat de centralul Radu Petrescu pentru un hent in careu al lui Barna.

CSMS Iasi: Irimia - Jovanovici, Cretu, Tincu, Tiganasu - Milea, Semenenko - Ciucur, Cl. Tudor (Ionescu '85), Keita (Onofras '25) - Herghelegiu (Patulea '61). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Ceahlaul Piatra Neamt: Miron - Moreno, Aloisio, Ichim, Barna - Achim, Monroy - Badescu (Velici '56), Constantinescu (Lukanovici '56), Stana - Golubovici. Antrenor: Constantin Enache.

Cartonase galbene: Semenenko '73, Patulea '90+2

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Sebastian Gheorghe, Valentin Avram (asistenti) - Daniel Deca (rezerva)

Observatori: Marian Dorobantu, Ion Dumitru.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori, intre care si 50 de fani ai echipei Ceahlaul.

Sursa: mediafax.ro

Tag-uri: CSMS, Iasi, victorie