STIRI LOCALE

SOCIAL
10-11-2014, ora 08:34

Articol de Madalina Irimia
CSMS Iasi a fost invinsa de CS U Craiova, scor 1-3, intr-un meci dominat de elevii lui Cartu. Oltenii nu au mai pierdut de la finalul lunii august si au 20 de puncte in ultimele opt meciuri.

CSMS Iasi a fost invinsa de CS U Craiova, scor 1-3, intr-un meci dominat de elevii lui Sandoi si Cartu.

CS U Craiova a inceput meciul foarte bine si a marcat in minutul trei, prin Nuno Rocha. Atacantul a reusit dubla in minutul 32, printr-un sut de la 18 metri, care l-a surprins pe Caparco.

A doua repriza a avut un ritm mai scazut, pina in minutul 78, cind Tirnacop a marcat golul de 3-0.

Lukas Bole a marcat golul de consolare al iesenilor, in minutul 82, dupa ce a recuperat mingea si a avut o cursa personala.

Prin aceasta victorie, craiovenii au acumulat 20 de puncte si au egalat pe Dinamo la numarul de puncte, urcind pe locul 7.

CSMS Iasi a ramas cu o singura victorie in Liga 1 si se afla pe locul 16 in Liga 1, cu 9 puncte.

Echipele de start:

CSMS Iasi: Caparco - I.Voicu, Plamada, L. Munteanu, Badic - Cretu, Olah - Bosoi, Bole, Al.Ciucur - Dobre
Rezerve: Grahovac, Visa, tiganasu, Dima, Crenganis, Novac, Onduku
Antrenor: Nicolo Napoli

CS U Craiova: Balgradean - S.Achim, Acka, Frasinescu, Vatajelu - Mateiu, Madson - Baluta, Bawab, Tirnacop -Nuno Rocha
Rezeve: Brac, Velkovici, Curelea, Ferfelea, Ivan, Carstea, Avramia
Antrenor: Emil Sandoi

Sursa: gsp.ro