SPORT
12-12-2015, ora 11:35

Liga I: ASA Targu Mures - CSMS Iasi 1-1

Articol de Madalina Irimia
ASA Targu Mures a terminat la egalitate cu CSMS Iasi, scor 1-1 (0-1), vineri, pe teren propriu, intr-un meci din etapa a 22-a a Ligii I de fotbal.

Oaspetii au deschis scorul prin Bojan Golubovic (45), cu o lovitura de cap din centrarea ungurului Lukacs Bole. ASA a egalat pe final, prin fundasul Ionut Balaur (87), cu un sut din voleu de la circa 20 de metri.

Muresenii au dominat repriza secunda, insa au avut putine ocazii clare de gol, notabile fiind cele ale lui Gorobsov (65) si Gabi Muresan (72). Iesenii puteau da lovitura in prelungiri, dar portarul Stancioiu a respins sutul lui Ionut Voicu (90+1).

Meciul a adus o confruntare intre cei doi antrenori italieni din Liga I, Cristiano Bergodi, respectiv Nicolo Napoli.

In tur, ASA s-a impus cu 1-0.

CSMS Iasi a ajuns la sapte partide consecutive fara infrangere (trei victorii, patru egaluri)

ASA Targu Mures — CSMS Iasi 1-1 (0-1), Stadion Trans-Sil — Tg. Mures
Au marcat: Ionut Balaur (87), respectiv Bojan Golubovic (45).
Arbitru: Horatiu Mircea Fesnic (Cluj-Napoca); arbitri asistenti: Octavian sovre (Oradea), Gabriel Barjac (Zalau); arbitru de rezerva: Florin Mihai Marcu (Oradea)
Observatori: Adrian Vidan (Bucuresti) — CCA, Adrian Ionescu (Bucuresti) — LPF

Sursa: agerpres.ro