STIRI LOCALE

SPORT
05-10-2015, ora 09:11

Articol de Cristian Amariei
Steaua Bucuresti a invins-o pe CSMS Iasi cu scorul de 2-1 (0-0), sambata seara, in Copou, intr-o partida din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal, ultima a turului.

Alex Chipciu (48) si Aymen Tahar (79) au marcat golurile campioanei, in timp ce pentru ieseni a inscris Vasile Gheorghe (90+1).

Steaua putea primi un penalty in minutul 31, dupa o interventie a lui Ionut Voicu la Chipciu, dar arbitrul nu a acordat lovitura de pedeapsa. Balaj a dictat penalty pentru ''ros-albastri'' doua minute mai tarziu, dar a revenit asupra deciziei deoarece stelistul Fernando Varela era in ofsaid.

Iesenii au avut doua ocazii bune in repriza secunda, ratate de Lukacs Bole (47), Gianmarco Piccioni si Alexandru Boiciuc (77).

La Steaua a debutat in prelungirile partidei juniorul Cristian Ontel (17 ani).

CSMS Iasi a ajuns la opt partide consecutive fara victorie in campionat (trei egaluri, cinci esecuri).

Steaua s-a impus in ultimele trei partide, dar a incasat gol de fiecare data.

CSMS Iasi - FC Steaua Bucuresti 1-2 (0-0), Stadion "Emil Alexandrescu" - Iasi
Au marcat: Vasile Gheorghe (90+1), respectiv Alex Chipciu (48), Aymen Tahar (79).
Arbitru: Pavel Cristian Balaj (Baia Mare); arbitri asistenti: Aurel Onita (Constanta), Ciprian Florin Dansa (Oradea); arbitru de rezerva: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare)

Sursa: jurnalul.ro

Tag-uri: csms iasi, steaua, scor