CSMS Iasi, invinsa de Concordia Chiajna cu 1-0 in Liga I

STIRI LOCALE

SPORT
24-10-2015, ora 08:59

Articol de Cristian Amariei
CSMS Iasi a fost invinsa, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de echipa Concordia Chiajna, in primul meci al etapei a XV-a a Ligii I. Golul a fost marcat de Bruno Madeira, in minutul 64.

0-1: Gradinaru a inscris din interorul careului, dupa ce Caparco a respins gresit la o lovitura libera lateral dreapta.

In minutul 86, de la gazde a fost eliminat Ionut Voicu, dupa ce a primit doua cartonase galbene. In minutul 90+4, a fost eliminat si Ciobanu, de la Concordia Chiajna.
CSMS Iasi: Caparco - Voicu, Mihalache, Frasinescu, Ciuca - Enescu (V. Gheorghe '46), Mitici - Viveiros, Grigorie (Piccioni '65), Bole (Boiciuc '76) - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

Concordia Chiajna: Matache - Serediuc (Ciobanu '71), Mamele (Marin '38), Tincu, Barboianu - Giurgiu, Bruno Madeira - Gradinaru, Purece, Lazar - Raducanu (Dina '77). Antrenor: Cornel talnar.

Cartonase galbene: Ciuca '51, Frasinescu '63, Voicu '85, '86, Boiciuc '87 / Raducanu '27, Tincu '76, Ciobanu '86, '90+4

Cartonase rosii: Voicu '86 / Ciobanu '90+4

Arbitri: Lucian Rusandu (central) - Sebastian Gheorghe, Marius Badea (asistenti) - Horatiu Fesnic (rezerva)

Observatori: Stan Prodan, Constantin Tolea

La meci au asistat aproximativ 1.500 de spectatori.

Sursa: mediafax.ro