SPORT
01-05-2015, ora 08:05

CSMS Iasi - Ceahlaul 2-0. Golubovic si Badic au rispit emotiile gazdelor

Articol de Cristian Amariei
Derby-ul Moldovei din etapa a 29-a a Ligii 1 a lamurit in buna masura situatia pentru doua echipe aflate in lupta pentru evitarea retrogradarii. Victoria cu 2-0 obtinuta de CSMS Iasi cu Ceahlaul a salvat in mare proportie echipa lui Nicolo Napoli si aproape i-a condamnat pe nemteni la Liga a 2-a.

Meciul a inceput cu golul spectaculos inscris de Golubovic. Ceahlaul a trecut pe langa egalare inaintea pauzei - Grahovac a respins la ocazia lui Kneif. Iasiul putea inchide partida daca Ciucur il invingea pe Jovic in minutul 77. Ceahlaul le-a mai dat emotii iesenilor pe final - Gheorghiu n-a prins poarta din apropiere, iar, la faza urmatoare, Grahovac a avut din nou noroc. Badic a facut 2-0 in prelungiri si CSMS Iai are acum 38 de puncte, cu 8 mai mult decat primul loc retrogradabil.

A saptea victorie consecutiva reusita de ieseni pe teren propriu le-a asigurat elevilor lui Nicolo Napoli un final de sezon fara frica retrogradarii.

Sursa: digisport.ro