STIRI LOCALE

SPORT
18-04-2015, ora 11:35

CSMS Iasi - FC Brasov 1-0. Sase victorii la rand, pe teren propriu, fara gol primit

Articol de Madalina Irimia
CSMS Iasi ramane neinvinsa pe propriul teren din etapa a 14-a. Moldovenii s-au impus cu 1-0 in fata Brasovului si au obtinut a sasea victorie consecutiva pe propriul teren fara gol primit.

Prima ocazie a venit abia in minutul 40, cand Bole a trecut usor de Goian, dar a tras putin pe langa. Tot gazdele au ratat la finalul primei reprize. Golubovic a trimis pe langa poarta din pozitie favorabila.

Partea a doua a inceput perfect pentru Iasi. Marius Mihalache a reusit golul sezonului - executie spectaculoasa de la peste 35 de metri. Cretu putea dubla avantajul gazdelor, insa a tras putin pe langa poarta lui Iacob. Oaspetii puteau sa egaleze pe final.

Liviu Ganea a ratat incredibil din sase metri, din pozitie de singur cu portarul, dupa o centrare perfecta a capitanului Constantinescu. FC Brasov a ajuns la patru meciuri fara succes, din care a adunat numai un punct, dupa egalul cu Concordia Chiajna.

Sursa: digisport.ro